AKTUALNOŚCI

2016

03.10.2016 Wsparcie klientów z branży medycznej podczas targów Medica

Wraz z jednym z naszych niemieckich partnerów oferujemy firmom z branży medycznej usługę wyszukiwania klientów i partnerów handlowych wraz organizacją i potwierdzeniem spotkań b2b podczas nadchodzących targów Medica w Düsseldorfie w dniach 14-17 listopada 2016 roku. Gwarantujemy właściwą selekcję i weryfikację kontrahentów, co poprawi efektywność Państwa wizyty na targach.

Zapraszamy do współpracy!

15.09.2016 Klienci Sotres: Internacjonalizacja MŚP, Polska Wschodnia

Zespół Sotres został wybrany do opracowania modelu biznesowego internacjonalizacji  dla dwóch firm w programie 1.2 Internacjonalizacja MŚP, Polska Wschodnia. Firmy zostały zakwalifikowane do dofinansowania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Pełna lista rankingowa:  https://www.polskawschodnia.gov.pl/media/24808/Projekty_do_dofinansowania_1_2_POPW.pdf

Firmy posiadające potencjał eksportowy zapraszamy do kontaktu w celu analizy i przedyskutowania możliwości współpracy przy kolejnych naborach w ramach tego programu. Planowany na wrzesień kolejny konkurs został odwołany. Ogłoszenie konkursu na nowych zasadach jest planowane na I kwartał 2017 r.

http://popw.parp.gov.pl/wiadomosci-popw/odwolanie-konkursu-dla-dzialania-1-2-popw-internacjonalizacja-msp-i-etap

17.06.2016 Partnerstwo strategiczne Sotres w Chinach

Sotres Sp.  z o.o. zawiązała strategiczne partnerstwo z  grupą lokalnych konsultantów na rynku chińskim, którzy będą wspierać naszych klientów w rozwoju sprzedaży zagranicznej na tym rynku. Dzięki temu będziemy w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi także w Chinach głównie w zakresie produktów branży spożywczej i kosmetycznej.

07.03.2016 Boom w eksporcie polskich producentów okien i drzwi – Polska liderem UE

Eksport polskich okien i drzwi wzrósł o 12 % w stosunku do zeszłego roku.
Wartość eksportu okien i drzwi wyniosła w poprzednim roku 1,55 mld euro, co
stanowi 21% łącznej wartości eksportu tego typu produktów w UE i tym samym
stawia Polskę na pozycji lidera. Analitycy Centrum Analiz Branżowych spodziewają
się dalszego wzrostu w tym roku.

Źródło: Forbes