AKTUALNOŚCI

2017

02.11.2017 Polscy liderzy eksportu

Poznawanie historii tych, którym się udało zawsze jest inspirujące, dlatego prezentujemy artykuł o pięciu polskich przedsiębiorstwach, które osiągnęły sukces w eksporcie krajowych produktów.

Polskie firmy stają się coraz bardziej widoczne na całym świecie. Dzieje się tak dzięki eksportowi produktów i usług oraz bezpośrednim inwestycjom zagranicznym. W artykule zaprezentowani są niektórzy z najbardziej znanych polskich przedsiębiorstw za granicą. Opisane są: Delphia Yachts - reprezentant polskiego przemysłu jachtowego; Kross - producent rowerów sięgający tradycją lat 80. zaś obecnie sprzedający w 40 krajach świata; Amica - producent gazowych kuchenek w późnych latach 50' zaś obecnie największy krajowy producent urządzeń gospodarstwa domowego w Polsce; Korona - producent świec zapachowych oraz WB Electronics - dostawca m.in. rozwiązań telekomunikacyjnych dla Polskiej Armii.

Źródło: http://poland-today.pl/successful-companies-abroad/

05.10.2017 Zaproszenie na targi motoryzacyjne w Turcji

Wraz z organizatorem i izbą handlową zapraszamy polskie firmy z branży motoryzacyjnej do udziału w targach Automotive Meetings Manufacturing & After Market (http://turkey.automotivemeetings.com), które odbędą się 14-16 listopada w Turcji w Bursie. Region ten jest centrum branży motoryzacyjnej w tym kraju. Jest to wyjazd przeznaczony dla dystrybutorów i producentów. Wydarzenie ma charakter dwustronny, istnieje możliwość spotkania z tureckimi producentami branży jaki i poszukać kontaktów handlowych na rynku tureckim.

25.09.2017 Koreański przemysł stoczniowy w Polsce

Sotres z sukcesem zrealizował projekt polegający na organizacji spotkań b2b dziesięciu firm z Korei Południowej z polskimi przedstawicielami branży. Spotkania odbyły się 21 września. Łącznie firmy odbyły bliisko 60 spotkań biznesowych.

11.07.2017 Boom eksportu trwa

Trwa dynamiczny wzrost polskiego eksportu. Przyzczynia się do tego także wysoka wartość sprzedanych towarów i usług generowana przez małe i średnie firmy. Główne kierunki eksportu to: Niemcy, Wielka Brytania, Republika Czeska, Słowacja i Ukraina, ale także co raz częściej innne bardziej odległe rynki. Eksperci PKO BP szacują, że w tym roku polski eksport osiągnie wartość 197 mld euro, co oznacza mwzrost o 8 proc. w porówaniu z rokiem ubiegłym.

Źródło: http://www.forbes.pl/eksport-zbliza-sie-do-200-mld-euro-msp-tez-moga-z-tego-skorzystac,wideo,213789,1,1.html?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja 

02.05.2017 Eksport do Afryki Wschodniej

Sotres Sp. z o.o. podpisała umowę z lokalnym partnerem, który będzie wspierał naszych polskich i zagranicznych klientów w eksporcie do państw Afryki Wschodniej i Środkowej. Kenia, Uganda, Tanzania, Etopia to atrakcyjne rynki ekspansji dla polskich firm. Zakres współpracy obejmuje usługi doradcze, wyszukiwanie klientów i partnerów handlowych, analizy rynku oraz konkurencji.