AKTUALNOŚCI

2018

01.10.2018 Misja wyjazdowa do Portugalii: formy wtryskowe oraz import kamienia

Organizujemy wyjazd na misję handlową polskich i niemieckich firm do Portugalii. Uczestnikami mogą być firmy zajmujące się przetwórstwem tworzych sztucznych metodą wtrysku oraz importerzy kamienia budowlanego  i dekoracyjnego.

23.08.2018 Projekty w ZEA i Rosji

Sotres realizuje kilka nowych projektów eksportowych na nowych, ale bardzo atrakcyjnych rynkach dla polskich firm. Coraz większe zainteresowanie krajowych przedsiębiorców kierowane jest ponownie ku rynkom wschodnim - Rosji i Kazachstanu, a co za tym idzie pierwsze projekty po latach przerwy. Stosunkowo nowym rynkiem dla naszej firmy, ale bardzo dobrze zapowiadającym się są Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tym roku zrealizowaliśmy w Dubaju dwa projekty wyszukiwania partnerów i klientów, w ubiegłym jeden.

30.01.2018 Dotacje na rozwój eksportu z Polski Wschodniej

Od 27 lutego do 29 marca można trwać będzie nabór wniosków na dofinansowanie w działaniu  1.2 Internacjonalizacja MŚP dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Zajmujemy się opracowywaniem strategii i modeli a także wdrażaniem działań zmierzających do pozyskania zagranicznych rynków i kontrahentów. Katalog działań podlegających dofinansowaniu jest bardzo szeroki: wystąpienia targowe, misja handlowe, usługi doradcze na przykład w zakresie wyszukiwania partnerów handlowych, szkolenia, badania oraz działania marketingowe etc. Firma może otrzymać do 800 tys. zł dotacji na wsparcie ekspansji na zagraniczne rynki, co może stanowić nawet 85% wartości projektu. Zapraszamy do współpracy.

Źródło: http://www.polskawschodnia.gov.pl/Strony/wiadomosci/Z-Polski-Wschodniej-na-zagraniczne-rynki