O NAS

01

Zespół

Szymon Karpiński

Przez kilka lat pracował dla funduszy ACMH i ACM Advisory w zakresie analiz i wspierania inwestycji w Europie Środkowej i Wschodniej. Na zlecenie Ambasady Norwegii przygotowywał raporty branżowe dla skandynawskich firm. Przez siedem lat był dziennikarzem „Rzeczpospolitej”, gdzie zajmował się rynkiem kapitałowym, w tym funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi oraz makroekonomią. Od blisko 10 lat zawodowo zajmuje się kwestiami internacjonalizacji przediębiorstw i analizami konkurencji. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i podyplomowych studiów na Akademii Leona Koźmińskiego "Strategiczny Wywiad Biznesowy". Członek Strategic and Competitive Intelligence Professionals (SCIP). Laureat nagrody „Citigroup Journalistic Excellence Award" i konkursu organizowanego przez IZFiA. 

Paulina Żurek

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie w Innsbrucku oraz Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej. Zagraniczne doświadczenie zbierała w biurze księgowym w Londynie. Pracowała także w firmie z sektora Business Intelligence - Microstrategy. Jako hobby traktuje pracę w charakterze pilota wycieczek, głównie do Wielkiej Brytanii.

Anna Para

Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych  oraz Zarządzania, a obecnie doktorantka w Szkole Głównej Handlowej. Zdobywała doświadczenie zagraniczne studiując w Niemczech. Jest specjalistką od zbierania informacji oraz przygotowywania analiz rynkowych. Zna język angielski, niemiecki oraz hiszpański. 

dr Roksana Ulatowska

Specjalizuje się w zbieraniu informacji i przygotowywaniu analiz rynkowych, a także przeprowadzaniu wywiadów z menedżerami. Współpracuje z międzynarodową firmą badawczą OTR Global. Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz obroniła doktorat z zarządzania.

Dominika Marciszewska

Absolwentka Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej, specjalizacja: badania marketingowe i analizy rynku. Zdobywała doświadczenie zagraniczne studiując w Sewilli. Jej mocna stroną jest zbieranie informacji, praca z liczbami oraz przygotowywania analiz rynkowych. Zna język angielski oraz hiszpański.

Klaudia Reptak

Studentka na kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej oraz na kierunku Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej. Posiada doświadczenie z zakresu obsługi Klienta, zdobywała je podczas pracy w sektorze bankowości prywatnej. Zajmuje się pozyskiwaniem partnerów handlowych. Zna język angielski oraz rosyjski.

Roman Kawęczyński

Absolwent studiów ekonomicznych na UKSW, Aktualnie student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Globalny Biznes, Finanse i Zarządzanie. Posiada doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami, obsłudze klienta, prowadzeniu researchu oraz finansach. Włada językiem polskim, angielskim oraz hiszpańskim.

Artur Siejka

Specjalizuje się w tłumaczeniach, wyszukiwaniu potencjalnych partnerów handlowych, organizowaniu misji gospodarczych oraz wspieraniu firm w targach zagranicznych. Mówi po chińsku (certyfikat HSK poziom 7), a także po angielsku i rosyjsku. Ukończył sinologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto uczył się j. chińskiego w biznesie na Capital Normal University w Pekinie. Przez ponad 3 lata pracował w WPHI w Pekinie. Opócz Artura w Pekinie dysponujemy zespołem kilku konsultantów o różnych specjalizacjach.

NASI KONSULTANCI ZAGRANICZNI

Lumír - Praga

Lumír jest naszym partnerem i lokalnym konsultantem w Republice Czeskiej oraz wspiera projekty w tym kraju. Ukończył Administrację i Zarządzanie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Zachodnioczeskiego w Pilźnie. Lumír ma głęboką wiedzę na temat lokalnego rynku, popartą dziesiątkami udanych projektów zrealizowanych dla zagranicznych firm wchodzących na czeski rynek.

Gary

Gary jest rodowitym Brytyjczykiem. Przez kilkanaście lat, do czasu wyjazdu z Wielkiej Brytanii w 2010 roku, był związany z sektorem finansowym. Pracował m.in. jako konsultant finansowy i specjalista kredytowy w jednym z czołowych banków z londyńskiego City.

Urmas - Tallin

Urmas jest naszym konsultantem w Tallinie. Ma wykształcenie techniczne i ekonomiczne oraz 15 lat doświadczenia pracy przy projektach w Estonii, Ukrainie i Rosji w sektorze budowlanym, handlu i transporcie. Mówi po estońsku, rosyjsku, fińsku i angielsku.

Inna - Kijów

Nasza kijowska konsultantka Inna uzyskała wykształcenie wyższe na Kijowskim Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Kijowskim Instytucie Lingwistycznym. Ma ponad 10 lat doświadczenia w obsłudze klienta, sprzedaży i marketingu. Przez wiele lat mieszkała w USA. Włada angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Nikola - Sofia

Nikola jest naszym konsultantem w Sofii. Realizował projekty dla zagranicznych firm poszukujących partnerów handlowych w Europie Wschodniej, w szczególności w Bułgarii. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Sofijskim oraz dodatkowe studia na monachijskim Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana. Włada bułgarskim (język ojczysty), niemieckim, angielskim i rosyjskim.

Sergey - Rosja

Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie w Petersburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu miedzynarodowego w norweskiej szkole biznesu Honefoss. Doświadczony tłumacz, reprezentant handlowy oraz manager produktu. Obecnie skupia się na wprowadzaniu zagranicznych produktów na rosyjski rynek. Posługuje się jezykami: rosyjskim, angielskim, norweskim i szwedzkim.

Priti - Indie

Konsultantka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu researchów, wyszukiwaniu partnerów, badań rynkowych, ankiet i wywiadów oraz prowadzeniu newsletterów. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów wyszukiwania partnerów handlowych w Indiach, przeprowadzała badania nad wprowadzeniem produktów na rynek w sektorach jak np.: handel detaliczny, farmacja, edukacja, IT oraz przemysł ciężki.